Loopbaanankers
Misschien is het voor jou heel duidelijk wat er mist. Je mist waardering, je kunt jouw competenties niet of niet meer kwijt in je huidige baan. Het kan ook zijn dat het werk te veel is of juist te weinig waardoor je, je gaat vervelen. Soms is het wat lastiger om de vinger precies op de zere plek te leggen. Er zijn dan verschillende oefeningen die je kunt inzetten.
Via de loopbaanankers van Schein krijg je inzicht in jouw drijfveren en waarden die voor je werk belangrijk zijn. Schein heeft acht van deze ankers beschreven. Maar wat zijn loopbaanankers eigenlijk?
Door jouw werkervaringen, ambities en levenssituatie wordt duidelijk wat voor jou echt belangrijk is. Hier heeft Edgar Schein in de jaren ’70 onderzoek naar gedaan en acht loopbaanankers gedefinieerd. Jouw anker is hetgeen waar jij het meest naartoe getrokken wordt. Dit is wat je niet wilt opgeven als je een andere baan wilt of wat je niet meer hebt in je huidige baan en waardoor je het gevoel hebt dat je niet op de juiste plek meer zit.